Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Rekrutacja na szkolenia "Nowe Technologie Lokalnie"

2014-09-03


Ruszają szkolenia dla NGO’sów z nowych technologii

 

Właśnie została otwarta rekrutacja na szkolenia z zakresu nowych technologii dla organizacji pozarządowych. Szkolenia organizowane są w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  „Nowe Technologie Lokalnie” a ich realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

Podczas szkoleń uczestnicy będą mogli podnieść swoje kwalifikacje oraz zdobyć wiedzę w zakresie praktycznego wykorzystania nowych technologii w pracy z organizacjami pozarządowymi. Warsztaty skupiają się na nauce konkretnych narzędzi wykorzystywanych m.in. w komunikacji, zarządzaniu i marketingu, jak również w obszarze fundraisingu oraz strategii wykorzystania technologii w organizacji. Oprócz tego, uczestnicy szkoleń zdobędą wiedzę dotyczącą zakupu sprzętu i usług, oraz pozyskiwania na to środków.

 

To okazja dla organizacji poszukujących rozwiązań z zakresu nowych technologii oraz pragnących aktywnie wykorzystywać je w pracy. Do tej pory wiele organizacji wykorzystało szkolenia do zwiększenia swojego potencjału oraz zdobycia praktycznej wiedzy, dzięki której mogą lepiej i sprawniej wykonywać swoje zadania. Często spotyka się problemy w postaci niedostatecznej komunikacji czy nieumiejętności dobrania odpowiednich narzędzi do konkretnych działań, a dzięki organizowanym przez FRSI warsztatom można z łatwością je rozwiązać, a co więcej, przekazywać wiedzę dalej i wspomagać rozwój technologiczny organizacji.

 

- Szkolenia pokazały mi inny wymiar działania w III sektorze. Uświadomiły jak ważną rolę w funkcjonowaniu organizacji pozarządowych odgrywają nowe technologie, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie związane z bezpieczeństwem, zarządzaniem i komunikowaniem – dodaje Zuza Komornicka z Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika.

 

Szkolenia dedykowane są zarówno dla tych przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje z zakresu technologii, ale także dla kandydatów na Mobilnych Doradców. Przede wszystkim, są jednak dedykowane dla tych organizacji, które chcą zdobyć nową wiedzę z zakresu ICT. Warto nadmienić, że biorące udział w szkoleniach organizacje mogą starać się także o granty w wysokości 4000,00 złotych, które niewątpliwie ułatwią wdrożenie rozwiązań technologicznych do pracy organizacji. Poprzednia edycja programu pozwoliła organizacjom na zakup sprzętu elektronicznego i komputerowego, dzięki któremu znacząco wzrosły standardy ich pracy oraz komunikacji z odbiorcami. Uczestnicy szkoleń decydowali się głównie na zakup laptopów, tabletów, smarfonów, drukarek oraz potrzebnego oprogramowania.  Nieocenione okazały się również usługi związane z tworzeniem i zarządzaniem stron internetowych lub zabezpieczaniem i usprawnianiem systemów zarządzania danymi.

 

- Przeprowadzano również część praktyczną szkoleń, na której uczestnicy mogli poznać „ na własnej skórze” przydatne aplikacje ułatwiające prowadzenia organizacji pozarządowych, m.in aplikacje ułatwiające komunikację wewnątrz organizacji, zarządzanie projektami, archiwizowanie danych etc. Poznaliśmy również różne formy finansowania projektów przez tzw. crowdfunding. Dowiedzieliśmy się jak w darmowy sposób promować swoje działania w Internecie tak, aby dotarły do jak najszerszego grona odbiorców – kontynuuje Piwowarska.

 

- Analizując panujące trendy, potęgę Internetu, tematykę poruszaną na szkoleniach NTL, doświadczenia prowadzących, ale i samych uczestników, zrozumiałam, że należy bardziej rozwijać się pod kątem nowych technologii, ale także położyć większy nacisk na budowanie kapitału społecznego w świecie online – wtóruje Komornicka.

 

 

Wnioski o udział w szkoleniach będzie można składać przez cały wrzesień na stronie programu NTL – www.technologielokalnie.pl/blog. Organizatorzy przewidzieli miejsca dla reprezentantów 15 organizacji.

 

6 października zbierze się komisja rekrutacyjna, która wyłoni uczestników, a same szkolenia odbędą się w dniach 21-23 października (I tura) oraz 4-6 listopada (II tura). Wszystkie warsztaty będą miały miejsce w Warszawie, a organizatorzy zapewnią ich uczestnikom zakwaterowanie oraz wyżywienie. Możliwe będzie również uzyskanie zwrotu kosztów podróży do Warszawy.