Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2015

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Wieś wiatru Duchowo

Głownym celem projektu " Wieś wiatru - Duchowo", jest utworzenie wsi tematycznej, związanej z wiatrakiem oraz surowcami niezbędnymi do wypieku pieczywa, jak i siłami natury - wiatru. Tematyczny charakter projektu jest, i ma być - czynnikiem przyciągającym uwagę zarówno mieszkańców jak i turystów. Projekt  ma uczyć, bawić, jednoczyć społeczeństwo ponad pokoleniowo i dostarczać wrażeń estetycznych. Ma być miejscem odpoczynku po pracy dla mieszkańców i turystów odwiedzających Duchowo i Dolinę Baryczy.

Działania związane z realizacją projektu:

1. Wyrównanie terenu przylegajacego do wiatraka oraz wykonanie drewmianych donic do stałej ekspozycji zbóż z ich opisem. Realizacja ekspozycji powinna zainteresować środowiska szkolne i pełnić rolę edukacyjną. Ekspozycja roślin ma mieć charakter powtarzalny.

2. Na działce przy wiatraku "Bronisław" obecnie brakuje miejsc do odpoczynku. Dla odwiedzających to miejsce turystów, którzy chcieliby przysiąść, odpocząć i obejrzeć zabytkowy wiatrak oraz wykonaną ekspozycję zbóż i ziół. Ustawienie dwóch ławo-stołów sprawi, że nasza oferta stanie się bardziej dostępna i pełniejsza.

3.Wykonanie ozdób dla każdej posesji w Duchowie, napędzanych siłą wiatru, które będą nawiązywały do historycznego charakteru wsi. Możliwośc wspólnego wykonywania rożnorodnych czynności wpłynie na integrację mieszkańców, którzy na wspólnych spotkaniach sami będą składać i ozdabiać zakupione elementy do dekoracji oraz umieszczać je na swoich posesjach.

4.Warszaty budowania, malowania i składania latawców.Ten etap projektu przeznaczony będzie dla dzieci w wieku przedszkolnym i na poziomie szkoły podstawowej. Zajęcia odbędą się w czasie wakacji, będą nawiązaniem do temtu wsi wiatru. Zorganizowanie warsztatów budowania latawców ma rozwijać pasję, a zawody w puszczaniu latawców wpiszą się na stałe w program rozrywkowy wsi.

5. Przeprowadzenie warsztatów wypieku pieczywa, bułek i ciast dla 15 osób, co pozwoli na zdobycie lub utrwalenie umiejętności, które w przyszłości można wykorzystać nie tylko w domowym gospodarstwie, ale także wykorzystać te umiejętności w celach zarobkowych. 

6.Zorganizowanie festynu na placu przy wiatraku. Celem organizacji festynu jest chęć ukazania osobliwego i tematycznego charakteru wsi. Festyn ma mieć tez charakter integracyjny, rodzinny i rozrywkowy.

 

Andrzej Linek

tel. 603 33 28 99

e-mail: andrzejlinek@interia.pl

Święto wiatraka, czyli festyn rodzinny,z biesiadą na świeżym pow

2015-08-30 00:00:00

Gwarnie,wesoło i rodzinie było podczas ostatniego wakacyjnego weekendu w Duchowie.W ramach realizowanego projektu Działaj Lokalnie, dopełnieniem i zwieńczeniem tegorocznego projektu był zorganizowany dla mieszkańców Duchowa i przybyłych gości, festyn rodzinno-towarzyski, z muzyką,tańcami i biesiadą...


Trzydniowe warsztaty dla dzieci z umiejętności budowania latawcó

2015-07-16 00:00:00

W dniach 13,14 i 15 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Duchowie odbyły się warsztaty z umiejętności konstruowania, malowania oraz puszczania na wietrze latawców.


warsztaty wypieku chleba, pieczywa, ciasta

2015-06-20 13:35:08

Zapachnialo prawdziwym chlebem, czyli warsztaty wypieku chleba,bułek, ciast...


Doglądamy naszego zasiewu i cieszymy się ze wzrostu rosnącego z

2015-06-04 18:21:41


ruszyły prace nad budową stałej ekspozycji zbóż

2015-05-17 14:01:09


Andrzej Linek

tel. 603 33 28 99

e-mail: andrzejlinek@interia.pl