Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2015

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Mobilne Studio Radiowe

Jesteśmy grupą zapaleńców, których połączyło zamiłowanie do wszelkiego rodzaju kultury, zarówno tej fizycznej jak również duchowej.

Każdy z Nas ma swoje pasje, które stara się realizować na różne sposoby, dlatego też jakiś czas temu połączyliśmy siły i założyliśmy Stowarzyszenie Miłośników Ogólnopojętej Kultury, czyli S.M.O.K. Działamy jako internetowe Radio Żmigród (www.radiozmigrod.pl), również jako Teatr 48. Naszym celem jest promocja regionu Doliny Baryczy poprzez uwypuklenie jego nietuzinkowych walorów turystycznych i historycznych. Do tej pory działaliśmy "stacjonarnie" z naszego studia radiowego. Kiedy jednak poczuliśmy w sobie przypływ smoczej energii uznaliśmy, że należy wyjść z naszej studyjnej jaskini i wyruszyć w świat. 

Naszym celem jest budowanie więzi lokalnych i poszerzanie wiedzy na temat regionu Doliny Baryczy poprzez przedstawienie jej walorów turystycznych mieszkańcom i przybliżenie im historii okolicy w jakiej żyją. Cel ten chcemy realizować wspólnie z nimi, ponieważ naszym zdaniem to właśnie Onistanowią najlepszą reklamę regionu, dlatego też chcemy ich zaangażować w nasze działania, nie tylko jako odbiorców, ale również jako twórców treści. Dzięki temu ich wiedza na temat historii, tradycji i walorów turystycznych stanie się dobrem wspólnym. Dodatkowo poprzez internalizację określonych wartości, będą one skuteczniej przekazywane dalej. Chcemy naszymi działaniami objąć również na dzieci i młodzież poprzez zaangażowanie ich w cykl reportaży tematycznych o swoich miejscowościach i ciekawych mieszkańcach, będą one miały charakter warsztatów dziennikarskich, tak aby wiedza, którą nabędą była wiedzą "żywą". Temat takich reportaży będzie związany z ich miejscem zamieszkania, z atrakcjami turystycznymi. Chcemy, aby to właśnie dzieci i młodzież stali się przewodnikami po swoich miejscowościach i wyjątkowych atrakcjach rejonu, pogłębi to ich poczucie przynależności do określonej społeczności lokalnej. Przygotowanie audycji radiowych może również rozwinąć u dzieci i młodych osób wiele umiejętności komunikacyjnych, istotnych w dorosłym życiu zarówno osobistym jak i zawodowym.

Dzięki możliwości zakupienia odpowiedniego sprzętu stanie się to realne, będziemy relacjonować imprezy jakie odbywają sie w naszym pięknym rejonie. Będziemy przeprowadzać wywiady z lokalnymi przedsiębiorcami, zmierzymy się ze sztuką reportażu, będziemy odwiedzać różne miejsca. Niewykluczone, że "wóz transmisyjny" Radia Żmigród zawita również do Państwa miejscowości.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony radiowej i naszego Facebook'a.

Pozdrawiamy

S.M.O.K.

www.radiozmigrod.pl

www.facebook.com/radiozmigrod

www.facebook.com/organizacjasmok

Więcej informacji na naszej stronie www i na naszym Facebooku

www.radiozmigrod.pl

www.facebook.com/radiozmigrod

www.facebook.com/organizacjasmok

RADIO ŻMIGRÓD W TERENIE

2015-11-30 21:46:39


Żmigrodzki Festiwal Karpia i Lasu

2015-11-19 21:55:52


DNI KARPIA 2015 - ODŁOWY NA OSTOI

2015-11-16 21:10:42


MILICKIE DNI KARPIA I WOJEWÓDZKIE DOŻYNKI

2015-10-19 21:29:52


ZAKOŃCZENIE DNI SMOKA - Koncert Anny Wyszkoni

2015-06-16 14:41:18


MODLYSZKA i ELEANORE KRIEGER

2015-06-16 13:20:26


VI ŻMIGRODZKI BIEG SMOKA - 13.06.2015

2015-06-16 11:34:16


DNI SMOKA - ŻMIGRODZKI BIEG MAŁEGO SMOKA - 13.06.2015

2015-06-15 23:22:00

Rozpoczęcie obchodów Dni Smoka


Stowarzyszenie Miłośników Ogólnopojętej Kultury

ul. Wrocławska 12

55 - 140 Żmigród

 

Dane kontaktowe:

Adrian Krysztofiak - prezes stowarzyszenia

stowarzyszeniesmok48@gmail.com

kontakt@radiozmigrod.pl