Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
OSP dla dzieci w czasach pandemii

Projekt będzie polegał na zabezpieczeniu placów zabaw w czasie pandemii. Strażacy z OSP Potasznia będą prowadzili działania polegające na dezynfekcji placów zabaw. Działania będą miała zasięg powiatowy - ochotnicy będą brali udział w działaniach w porozumieniu z powiatowym Sztabem Zarządzania Kryzysowego oraz Gminą Milicz. Działania będą prowadzone tam, gdzie będą skierowani druhowie z OSP. 

Społeczność Potaszni- to mieszkańcy 5 wsi, którzy zjednoczeni stworzyli OSP i chcą działać na rzecz dobra mieszkańców Gminy Milicz.

Projekt polega na dezynfekcji oraz zabezpieczeniu placów zabaw dla dzieci. Ochotnicy z OSP chcą stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dzieci. Ich działania będą skoordynowane z działaniami Gminy Milicz.

Projekt będzie realizowany na terenie Gminy Milicz, obejmie on wszystkie miejscowości w którym mieszkańcy lub Gmina Milicz uzna za niezbędne przeprowadzenie takich działań (Potasznia, Młodzianów, Gądkowice, Henrykowice, Borzynowo, Czatkowice, Duchowo, Milicz, Wielgie Milickie, Stara Huta, i inne miejscowości z terenu).

Nietypowo ! dezynfekcja w Gądkowicach

2020-09-19  13:45

Otrzymaliśmy nietypową prośbę - prośbę o dezynfekcję kaplicy oraz chłodni dla zmarłych. Dla Nas - nie ma rzeczy niemożliwych :) nastepnie udaliśmy się na trybuny sporotowe oraz pobliski plac zabaw :) Wszytskie sprzęty, elementy zostały zdezynfekowane i zabezpieczone.


Dwzynfekcja szkół!

2020-09-06  08:59

 W związku z rozpoczaciem roku szkolnego zostaliśmy poproszeni o dezynfekcję w Szkole Podstawowej we Wróblińcu oraz na placu zabaw! Nasze działania są skierowane do wszytskich - chcesz zdezynfekować wiate przystankową, plac zabaw, siłownie plenerową czy inną przestrzeń publiuczną - my pomożemy jak zawsze! 

W miniony piątek miał się odbyc monitoring naszych działań, lecz jak to bywa... OSP to służba, niestety tuż przed godziną spotkania, gdy w remizie woda już się gotowała otrzymaliśmy wezwanie ! 


kompleksowo czyli działania w sołectwie Potasznia

2020-08-31  22:41

12 sierpnia udało Nam się przeprowadzić dezynfekcję placu zabaw w Potaszni oraz dezynfekcję siłowni plenerowej w Bracławiu. nasze działania mają na celu zwiekszenie bezpieczeńśtwa w przestrzeni publicznej poprzez dezynfekcje placów zabaw, siłowni plenerowych czy też wiat przystankowych, czyli miejsc gdzie przebywamy czesto, miejsc gdzie mogą pojawić sie przypadkowi ludzie. 


Dezynfekcja w Mlodzianowie

2020-08-23  09:06

11 sierpnia udało Nam sie przeprowadzić dezynfekcję placu zabaw w Młodzianowie. Ponadto wspieramy koleżanki w ich projekcie - siłownia pod chmurką, w związku z tym,przy użyciu zakup;ionego przez Nas sprzętu wykonaliśmy oprysk p;rzeciwko komarom, których wyjątkowo dużo jest w tym roku. 


Nie gadamy, lecz działamy!

2020-08-09  23:22

Na ręce prezesa i naczelnika naszej jednostki, dyrektor Szkoły Podstawowej we Wróblińcu podarowała nam dziesięć przyłbic ochronnych. Serdecznie dziękujemy!!!

W związku ze zbliżającym się rozpoczeciem roku szkolnego oraz w dalszym ciągu szalejącej pandemii :( Nasze działania rozpoczniemy już wkrótce. Chwilowo czekamy na pełne wyposażenie i ruszamy do boju! Na pierwszy ogień pójdzie plac zabaw znajdujący się w Naszej miejscowości - Potaszni, a następnie udamy się do Młodzianowa, by wesprzeć sąsiadów w dwojaki sposób, a mianowice: zdezynfekowac plac zabaw oraz wykonać oprysk przeciwko komarom, by umilić ;) zajęcia z aerobicu.


Przemysław Cierniejewski 603459716