Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Kapela "TwardoGraje" na szlakach Doliny Baryczy

Jesteśmy ośmioosobową grupą pasjonatów muzykujących jako kapela podwórkowa przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze, realizującą projekt pod nazwą "Kapela "TwardoGraje" na szlakach Doliny Baryczy" w ramach Inicjatywy Działaj Lokalnie "Powracamy Po Pandemii". 

Nasz projekt polega na organizowaniu koncertów w plenerze w kilku gminach Doliny Baryczy.  Opracujemy aranżację znanych utworów, a oprócz  standardowych melodii i piosenek kapel podwórkowych zamierzamy napisać muzykę i teksty piosenek o Dolinie Baryczy, o gminie Twardogóra, o Programie Działaj Lokalnie podczas epidemii itp.

Poprzez tematyczne piosenki i przekazywanie ciekawostek o Dolinie Baryczy będziemy prowadzić edukację turystów o Dolinie Baryczy. Ponadto podczas tych plenerowych koncertów będziemy prowadzić ekspresowe konkursy wiedzy o Dolinie Baryczy z nagrodami dla zwycięzców.

W ramach odmrażania działalności turystycznych w Dolinie Baryczy chcemy naszymi koncertami na szlakach turystycznych Doliny Baryczy uatrakcyjniać pobyt turystom, wpływając w ten sposób pośrednio na przywrócenie ruchu turystycznego sprzed epidemii covid-19.

Ale niewątpliwie odbiorcami koncertów naszej kapeli będą też mieszkańcy miejscowości , w których będą się odbywać koncerty kapeli i będzie to też forma muzykoterapii po przymusowym zamknięciu w domach podczas epidemii. Wszystkie działania prowadzimy w ramach wolontariatu. 

Do miłego spotkania w plenerze na szlakach turystycznych  Doliny Baryczy.

Kapela podwórkowa "TwardoGraje".

A jednak pandemia powróciła.

2020-11-09  23:33

Ostatni koncert zagraliśmy we wrześniu. Planowaliśmy jeszcze w październiku, a nawet w listopadzie, ale weekendowa pogoda nie sprzyjała koncertowaniu w plenerze, a potem powróciły obostrzenia pandemiczne. Ciągle jednak prowadziliśmy próby muzyczne kapeli, przygotowując poszerzenie repertuaru o utwory o Dolinie Baryczy, o przepędzaniu wirusa i o naszej gminie Twardogóra.


Byliśmy u turystów rowerowych w Słabocinie gm. Cieszków

2020-09-10  21:59

Otrzymaliśmy zaproszenie na koncertowanie dla uczestników rajdu rowerowego organizowanego w gminie Cieszków w ramach tegorocznych „Dni Karpia” w niedzielę 06.09.2020 r.


Wyprawiliśmy się na koncert plenerowy do Niesułowic

2020-09-04  10:48

W niedzielę 30 sierpnia przed wyjazdem z Twardogóry przez chmury przebijały się promienie słońca. Załadowaliśmy więc sprzęt do samochodu i ruszyliśmy w trasę. 


Wyprawa na koncert na szlak turystyczny do Nowego Zamku

2020-08-28  09:32

Tym razem zabezpieczyliśmy się przed deszczem. Tak na wszelki wypadek pożyczyliśmy duży namiot z Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”. 


W sobotę 22 sierpnia graliśmy dla turystów w Rudzie Żmigrodzkiej

2020-08-23  23:59

Przyjechaliśmy do Rudy Żmigrodzkiej ok. godz. 13.30. Choć pogoda była słoneczna, to z dala widoczne były kłębiaste chmury. Istniało duże prawdopodobieństwo opadów deszczu.


Graliśmy dla turystów w Campusie w Domasławicach

2020-08-10  13:18

W sobotę 08.08.2020 r. o godz. 18.00 w Campusie Domasławice rozpoczęliśmy koncert Kapeli „TwardoGraje” dla turystów biwakujących przy swoich camperach oraz dla obozowiczów na polu namiotowym.


Ćwiczymy, robimy zakupy, planujemy kolejny koncert w Dolinie...

2020-08-06  09:46

Na każdym poniedziałkowym spotkaniu szlifujemy utwory muzyczne, ćwiczymy nowe aranżacje,  pracujemy nad rozbudową repertuaru o kolejne utwory.


Zagraliśmy pierwszy koncert w Rudzie Sułowskiej

2020-07-29  18:40

Udało nam się uzgodnić z menadżerem ds. marketingu Stawów Milickich S.A. panem Damianem Żuberem miejsce koncertu na terenie skansenu rybackiego w Rudzie Sułowskiej w niedzielę. Była też możliwość podłączenia się do energii elektrycznej.


Rozpoczęliśmy próby zgrywania się kapeli.

2020-07-20  23:52

Już druga próba za nami. Ustaliliśmy, że będziemy się spotykać w każdy poniedziałek.


Uroczyste podpisanie umowy dotacji już za nami.

2020-07-11  00:26

Przedstawiciele naszej grupy podpisali umowę dotacji z Zarządem ODL Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy”.

 


janber@interia.pl