Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Żmigrodzkie smaki Doliny Baryczy

 

Nasze zadanie będzie polegało na publikacji książki pt. Żmigrodzkie smaki Doliny Baryczy.  Chcemy zachęcić mieszkańców Gminy Żmigród do przesyłania swoich autorskich  przepisów kulinarnych na potrawy, których głównym składnikiem będą produkty pochodzące z regionu Doliny Baryczy, np karp i inne ryby hodowane w stawach. Będziemy także zachęcać do przesyłania przepisów na dania pochodzące z Kresów Wschodnich, ponieważ 80 % mieszkańców naszej Gminy pochodzi własnie z tamtych regionów. Dzięki takiemu przedsięwzięciu, wspólnie z mieszkańcami, stworzymy książkę, która będzie utożsamiana z regionem ziemi żmigrodzkiej przy wykorzystaniu zasobów płynących z przynależności do Doliny Baryczy. W czasach pandemii, kiedy usługi gastronomiczne byly wyłączone z funkcjonowania, umijętność samodzielnego gotowania oraz czerpanie z praktyk i doświadczeń innych, zyskuje na znaczeniu. Książka ta będzie swoistą pamiątką współdziałania społeczności lokalnej. Będzie także stanowić inspirację  dla mieszkańców do samodzielnego gotowania i próbowania nowych smaków. Ponadto turyści, którzy odwiedzą nasz region i siegną po kisążkę, będą mogli zaczerpnąć pomysłu, zaopatrzyć się w regionalne produkty i wypróbować przepis. Po wydaniu publikacji, zamierzamy zorganizować wydarzenie promujące książkę, na którym autorzy podzielą się swoimi kulinarnymi  doświadczeniami.

 

Zadanie realizowane jest przez Inicjatywę Działaj Lokalnie " Aktywni Żmigrodzianie".

Już jest! Pierwszy pdf naszej książki.

2020-10-27  17:21

Dziś otrzymaliśmy ze składu graficznego pierwsze strony książki "Żmigrodzkie Smaki Doliny Baryczy".


Robi się smakowicie... kolejne przepisy do nas spływają.

2020-08-27  12:05

 

Najczęściej jemy karpia smażonego, znane są także zupy rybne z karpia, ale dzięki naszej publikacji poznacie wiele sposobów na wykorzystanie tej zdrowej ryby w przygotowaniu potrawy.

 

 


O naszym projekcie w tygodniku "Nowa Trzebnicka"

2020-08-26  14:41

Tylko do 3 września  czekamy na przepisy kulinarne mieszkańców, które znajdą się w książce " Żmigrodzkie smaki Doliny Baryczy".
Żmigrodzkie smaki Doliny Baryczy-zaproszenie do współpracy

2020-08-04  09:20

W najnowszym, lipcowym wydaniu Wiadomości Żmigrodzkich pojawił się artykuł pt." Tworzymy książkę "Żmigrodzkie smaki Doliny Baryczy"". Tym samym grupa inicjatywna Aktywni Żmigrodzianie zaprosiła mieszkańców do współpracy przy realizacji projektu.

 


Umowa została podpisana!

2020-07-03  13:24

 

2 lipca 2020 r. w Miliczu Inicjatywa DL „ Aktywni Żmigrodzianie”  podpisała umowę na realizację projektu o nazwie „Żmigrodzkie smaki Doliny Baryczy”.

 


Koordynator: Wioletta Owczarek

e-mail: owczarek.wioletta@vp.pl

tel. 884-777-066