Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie realizowane są projekty Działaj Lokalnie

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Siłownia pod chmurką

Młodzianów - mała miejscowość w sercu Doliny Baryczy - miejscowość o bogatej historii, pięknym, unikatowym układzie gospodarstw (gospodarstwa ułożone wzdłuż drogi, zwieńczone folwarkiem wraz z dawnym pałacem). W większości są to ludzie prości. Chętni do pomocy i zaangażowani w życie swojej wsi. Mieszkańcy chcą się rozwijać, chcą brać czynny udział w działaniach na rzecz  swojej małej ojczyzny. W połowie XIX wieku, w miejscu gdzie położony jest Młodzianów znajdował się staw - wówczas największy staw w Europie - staw Grabownicki, został zmniejszony o połowę a w tym  miejscu wybudowano wieś.

Celem jest przeciwdziałanie skutkom pandemii koronowirusa poprzez walkę z otyłością oraz nadwagą związanych z długotrwałym nakazem pozostawania w domach, zamknięciem basenów, sal fitness. Chcemy dać mieszkańcom jedyne dostępne- bezpieczne formy aktywnego spędzania czasu oraz możliwość ćwiczeń to ćwiczenia na świeżym powietrzu. Chcemy umożliwić mieszkańcom Młodzianowa korzystanie z tego rodzaju urządzeń oraz ograniczyć wyjazdy poza teren Naszej miejscowości. Ponad to dobrze wykonane ćwiczenia są formą rehabilitacji dla osób starszych, które ze względu na pandemię koronawirusa nie mogły uczestniczyć w rehabilitacji w placówkach medycznych. Nasze działania mają na celu aktywowanie całej społeczności - od dzieci po osoby starsze i schorowane. Ponad to integracyjną częścią będzie II Festiwal Ziemniaka w Młodzianowie (planujemy pokaz OSP, konkurs kulinarny na najlepsze dania z ziemniaka oraz konkursy dla dzieci). Poza tym wszystkie działania odbywać się będą na świeżym powietrzu, w bezpiecznej przestrzeni publicznej - dzięki współpracy z OSP (plac zostanie zdezynfekowany).Naszym mottem edycji 2020 programu działaj lokalnie jest- W zdrowym ciele, zdrowy duch, wiec my stawiamy na ruch!

Projekt polega na doposażeniu działki rekreacyjno - sportowej w urządzenia siłowe (2). Chcemy by mieszkańcy mogli spędzać czas aktywnie, na świeżym powietrzu.

Zorganizowanie zajęcia z nordic- walking (1 x w tygodniu przez okres 2 mcy), ponad to przy otwarciu siłowni chcemy zaprosić rehabilitanta, który pokaze w trakcie konsultacji  odpowiednio dobrane ćwiczenia ruchowe przy użyciu zakupionych urządzeń siłowych.

Cykliczne spotkania rekreacyjno- ruchowe na działce  sołectwa Młodzianów pod okiem instruktora ( 1 x w tygodniu przez 12 tygodni)

Ciągły kontakt sąsiedzki. 

Dodatkowo stworzymy palenisko na ognisko wraz z ławkami (użyjemy do tego celu skrzynek po jabłkach, które uprzednio zostaną pomalowane przez mieszkańców impregnatem), które będą miejscem do wspólnego spędzania czasu - w bezpiecznych odległościach, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Ponad to chcemy  również dokonać prac porządkowych na działce rekreacyjno - sportowej sołectwa Młodzianów (odnowienie witacza, wykonanie nasadzeń, wysypanie korą, pomalowanie wiaty rowerowej). 

Jako zwieńczenie prac chcemy zorganizować II Festiwal Ziemniaka w Młodzianowie połączony z konkursem kulinarnym na najlepsze danie z ziemniaka.Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to również poprawa kondycji, ogólną wydolność organizmu - krążeniowo- oddechowej, naturalne wspomaganie odporności i zwiększenie szans zachowanie zdrowia w czasie epidemii COVID-19.

Płonie ognisko w Młodzianowie !

2020-09-19  08:09

Tadam! I mamy nasze palenisko na ognisko i siedziska! Nie wiem jak Wam, ale Nam się bardzo podobają! 


chwalimy się!

2020-09-05  11:24

Wpajamy dobre nawyki od najmłodszych lat!

Zapraszamy wszystkich chętnych na godz 15 na ognisko - zakończenie lata oraz na spotkania indywidualne z rehabilitantem - od godz. 17!

Zajęcia z aerobicu odbędą się 8, 10, 11 września o godz. 18.00. Do zobaczenia!

PS. CHWALIMY SIĘ!!!! </p>
          <hr />
          </p>
                  <p>
          <h3><a href=Garść informacji :)

2020-08-23  08:49

Z racji szalejącej pandemii i groźby ponownego zamknięcią Nas w domach Nasz projekt przyśpiesza. Zajęcia plenerowe z aerobicu odbywają się 2 razy w tygodniu - uczestniczki chcą więcej :P oraz myślą o kolejnej edycji :) 

Już na 5 września zaplanowaliśmy ognisko - zakończenie lata, połączone z zajęciami z rehabilitanktką :) 

W najbliższą środę wspólnie będziemy malować Nasze siedziska ze skrzynek po jabłkach! Zapewniamy pędzle, impregnat, coś do picia, dobry humor :) 

Do końca tygodnia zostaną zamontowane urządzenia siłowe! Początkowo zakładaliśmy montaż dwóch urządzeń, ponieważ to duzy koszt - ponad 6000, dzięki Naszym działaniom, pozyskaliśmy środki na 3 urządzenia! 


no to ruszamy!

2020-08-08  09:06

Nasze zajęcia bardzo przypadły do gustu uczestniczkom! Dlatego będziemy się starać zrealizować je inaczej niż początkowo zakładałyśmy- a mianowice, zajęcia będą odbywały się 2x w tygodniu! 

 

Sprzęt mimo, że zamowiony dotrze do Nas dopiero pod koniec sierpnia - nie możemy się doczekać! nasza instruktor p Joanna Urbańska już planuje tening obwodowy dla Nas przy użyciu orbitreka, krzesełka do wyciskania oraz wioślarza!

Dzięki współpracy z OSP Potasznia komary nie będą Nam straszne! Druhowie dzięki pozyskanej dotacji z zakupili specjalistyczne opryskiwacze, które mogą służyć mieszkańcom na wielu płaszczyznach. oprócz planowanej dezynfekcji placu zabaw w Młodzanowie nasza działka zostanie opryskana p komarom, żebyśmy mogli ćwiczyć w spokoju ;) bo nie wiem czy pamiętacie cały cykl naszych zajęc jest zaplanowany na świeżym powietrzu! W bezpiecznej przestrzeni publicznej, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa min. dystansu społecznego :) 

 

W najbliższym tygodniu zajęcia odbędą się we wtorek o 19 oraz w czwartek, zapraszamy serdecznie WSZYSTCKICH CHĘTNYCH! 

 

 

PS. skrzynki już mamy! teraz musimy nad nimi popracowac! 

DO ZOBACZENIA! :) 


Maszyna ruszyła!

2020-07-30  22:47

 

Sprzęt zamówiony - a jaki to okaże się juz niebawem! ;) ale o tym później! Dziś odbyły się 1 zajęcia plenerowe z aerobicu! Prowadozne były przez instruktora panią Joannę Urbanską. W zajęciach wzięło udział 17 osób co Nas bardzo cieszy ;) z przykrością stwierdzamy, że kondycji nie mamy, ale pani Joanna obudziła w Nas zapał i wszysycy chcemy więcej i cierpliwie czekamy na kolejne zajęcia!

 

Zajęcia będa odbywały sie zgodnie z harmonogramem - w każdy czwartek o godzinie 19 :), zaczynamy cykliczne spotkania już od 11 sierpnia.

 Do zobaczenia!


Prace porządkowe w plenerze czas start!

2020-07-19  20:20

Lato mamy w pełni, zatem nadszedł czas przygotowań! Urządzenia siłowe zostały zamówione! Teraz czekamy na montaż... ale, ale zanim je zamontujemy, to musimy posprzatać w naszym ogórdku i skosić tarwę, bo od 30 lipca ruszają długo przez wszytskich wyczekiwane zajecia fitness! 

 

Jeśli, masz ochotę i czas to zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 19, na działce "przy wieży" w Młodzianowie!


Poszukiwania rozpoczete!

2020-07-09  06:55

W związku z naszym projektem, oprócz siłowni pod chmurką powstanie coś jeszcze- coś co będzie słuzyło mieszkańco i turystom! A do realizacji tego zadania potrzebujemy.... skrzynek po jabłkach! Jeśli zatem macie zbędne skrzynki po jabłkach - my bardzo chętnie je przyjmiemy i zrobimy z nich coś pożytecznego! 


koordynator projektu: Anna Burszowska - 691 685 237