Zobacz na mapie Doliny Baryczy, gdzie były realizowane projekty: Edycja 2011

Pokaż większą mapę

Zapisz się do Newslettera
Bukowice - wioska drewna

Drewniana przygoda w Bukowicach.

Od września do lutego mieszkańcy Bukowic przy wsparciu Gminnego Zespołu Kultury i Bibliotek w Krośnicach realizują projekt „Bukowice - WIOSKA DREWNA”. W ramach projektu odbywają się dwa 2 cykle warsztatów.

Pierwszym cyklem zajęć są „Drewniane inspiracje”. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu od października do stycznia. Podczas nich uczestnicy pod „okiem fachowców” tworzą różnego typu rzeczy z drewna. Powstaną drewniane łyżki w różnych kształtach oraz deski do krojenia, które kolejnie będą dekorowane na zajęciach artystycznych. Drugim cyklem zajęć są „Na drewnie malowane”. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu, od listopada do stycznia. Podczas nich uczestnicy pod „okiem fachowca” tworzą drewniane ozdoby i dekoracje, najciekawsze prace staną się pamiątkami z Bukowic. Podczas zajęć uczestnicy będą malować na drewnianych elementach wcześniej wykonanych na zajęciach z cyklu „Drewniane inspiracje”. Malowane będą motywy leśne, drzewa, liście, zwierzęta, owoce leśne. Cele projektu to rozwój kreatywności, twórczości i aktywności mieszkańców wsi, zwiększenie poziomu wiedzy w zakresie wykorzystania walorów przyrodniczych do rozwoju wsi Bukowice oraz oferty wsi tematycznej „wioska drewna”, rozwój umiejętności manualnych w zakresie wykorzystania drewna do stworzenia oferty wsi tematycznej „wioska drewna”, zwiększenie tożsamości lokalnej mieszkańców wsi Bukowice, zwiększenie integracji i współpracy między sołectwami Bukowice „dolne” i „górne”. Zapraszamy do udziału w projekcie. Szczegóły u Bogumiły Bialic -781713552.

Drewniane inspiracje

2011-11-07 00:00:00

Już we wtorek i środę (7 i 8 listopada) w Bukowicach odbędą się kolejne zajęcia „Drewniane inspiracje” realizowane w ramach projektu „Bukowice –wioska drewna”.


Drewniane Bukowice

2011-11-08 00:00:00

Od września do lutego mieszkańcy Bukowic przy wsparciu Gminnego Zespołu Kultury i Bibliotek w Krośnicach realizują projekt „Bukowice - WIOSKA DREWNA”. W ramach projektu odbywają się dwa 2 cykle warsztatów.


Warsztaty czas zacząć

2011-11-08 00:00:00

Pierwsze warsztaty w ramach projektu „Bukowice –wioska drewna” odbyły się w dniach 5 i 6 października.